تبلیغات

تاکید شاه اردن و رئیس‎جمهور ترکیه بر آغاز مذاکرات جدید سازش

شاه اردن و رئیس‌جمهور ترکیه ضمن دیدار با یکدیگر در شهر امان، خواستار آغاز مذاکرات جدید سازش بین اسرائیل و فلسطین به شکل «جدی و سازنده» شدند.


به گزارش فارس، «عبدالله دوم» شاه اردن و «رجب طیب اردوغان» رئیس‎جمهور ترکیه امروز در شهر امان پایتخت اردن با یکدیگر دیدار و بر آغاز مذاکرات جدید سازش بین فلسطین و اسرائیل شدند.
به گزارش شبکه خبری ال بی سی، دفتر پادشاهی اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در دیدار امروز خود خواستار آغاز مذاکرات «جدی و سازنده» بین فلسطین و اسرائیل بر مبنای راه‌حل دو دولتی شدند؛ به گونه‌ای که شامل دولت مستقل فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی شود.
دو طرف ترکیه‎ای و اردنی تاکید کردند که مذاکرات جدید سازش باید بر اساس جدول زمانی مشخص و مطابق با تصمیمات قانونی بین المللی بویژه طرح صلح عربی سال 2002 باشد.
رجب طیب اردوغان و عبدالله دوم بر اهمیت ایجاد راه‌حل برای حل مساله فلسطین به عنوان مهمترین موضوع منطقه و همچنین اهمیت همکاری در مقابله با تروریسمتاکید کردند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار